Launch of next six phases of Blacksheep

0

Launch of next six phases of Blacksheep..

 

 

 

 

திருவள்ளூவராக நடிக்கும் ஹர்பஜன் சிங்

மாணவர்களுக்கான பிரச்சனைகள் குறித்து திரைப்படம் மூலம் பதிவு செய்ய இருக்கிறார்கள் பிளாக் ஷீப்

தற்போதுள்ள இணைய உலகில் இளைஞர்களின் விருப்ப யூடியூப் சேனலாக இருப்பது பிளாக் ஷீப். ஆர்.ஜே.விக்னேஷ், அரவிந்த் உள்பட பல கலைஞர்களான இளைஞர்கள் அந்தச் சேனலை முன்னெடுத்துச் செல்கிறார்கள்.

எல்லாருக்கும் நல்லாருக்கும் என்ற வாக்கியத்தோடு பிளாக் ஷீப் குழு தனது புதிய பயணத்தைத் துவங்கியுள்ளது. புதிதாக 6+1 நிகழ்ச்சிகளை பிளாக் ஷீப் அறிமுகப்படுத்தியது. இதன் துவக்கவிழா சென்னையில் மிகச்சிறப்பாக நடைபெற்றது. விழாவில் பிளாக் ஷீப் தளத்தில் வெற்றிகரமாக இயங்கி வரும் நிகழ்ச்சிகளின் பங்கேற்பாளர்களை அழைத்து அறிமுகப்படுத்தி அசத்தினார்கள். விழாவில் சிறப்பு விருந்தினர்களாக கலைப்புலி தாணு, இயக்குநர்கள் சேரன், விஜய் சந்தர், அரசியல்வாதியும் நடிகருமான நாஞ்சில் சம்பத், நடிகர் ரியோ, நடிகரும் டாக்டருமான சேதுராமன், தொலைக்காட்சி புகழ் கோபிநாத், அசார் உள்ளிட்ட பலர் கலந்துக் கொண்டு வாழ்த்தினார்கள்.

பிளாக் ஷீப்பின் அடுத்த 6+1 பற்றிய அறிவிப்புகள்….

 1. திருக்குறள் கன்சல்டன்சி சர்வீசஸ் :- சிஎஸ்கே அணியில் சுழர்பந்து வீச்சாளராக இருக்கும் ஹர்பஜன் சிங் திருவள்ளூவராக நடிக்கும் வலைத் தொடர் ஒன்றை DUDE விக்கியின் இயக்கத்தில் தயாரிக்க உள்ளது. இந்த வலைத்தொடரின் 12 பகுதிகளை கொண்ட முதல் சீசன் வரும் பிப்ரவரி 2, 2020 ஆம் தேதி முதல் ஒளிபரப்பாகவுள்ளது.

  2. பிளாக் ஷீப் டிஜிட்டல் விருதுகள் :- தமிழ் டிஜிட்டல் தளத்தில் இயக்கும் திறமைசாலிகளை அடையாளம் கண்டு அவர்களுக்கு தனித்துவமான விருதினை வழங்கி கௌரவப்படுத்திட விருது வழங்கும் விழா நடத்த இருக்கிறார்கள்.

  3. பிளாக் ஷீப் வேல்யூ :- பிளாக் ஷீப்பின் புத்தம் புதிய நிகழ்ச்சிகளை பிளாக் ஷீப் வேல்யூவில் பார்த்து ரசிக்கலாம். பிளாக் ஷீப் ஓடிடி (Black Sheep OTT) என்று சொல்லப்படும் தனி ஆப்-பை அறிமுகப்படுத்தினார்கள்.

  4. பிளாக் ஷீப் F3 :- ஜனவரி 5 2020 F 3 (FACES FOR THE FUTURE) என்ற பெயரில் மாநில அளவிலான கல்லூரி திறமைத் திருவிழாவை நடத்தி அதில் வெற்றி பெறுவோருக்கு பிளாக் ஷீப்பில் இணையும் வாய்ப்பு வழங்கப்பட உள்ளது.

  5. பிளாக் ஷீப் ரீவேம்ப் :- ஜனவரி 2, 2020 ம் தேதி முதல் மேலும் பல புதிய நிகழ்ச்சிகளுடன், மேன்படுத்தப்பட்ட தரத்தில், பல புதுமைகளுடனும் பிரம்மாண்டத்துடனும் பயணிக்கத் தயாராகிவிட்டது பிளாக் ஷீப்.

  6. ஆண்பாவம் :- ஒரு ஆண் எதிர் கொள்ளும் பொதுவான பிரச்சனைகளை வேடிக்கையான முறையில் விவாதிக்க வரும் நிகழ்ச்சிதான் ஆண் பாவம். இதில் ‘கண்ணா லட்டு தின்ன ஆசையா’ திரைப்படத்தின் கதாநாயகனான டாக்டர் சேதுராமன் நடிப்பில், ‘நெஞ்சமுண்டு நேர்மையுண்டு ஓடு ராஜா’ திரைப்படத்தின் மூலம் தன் முத்திரியை பதித்த கார்த்திக் வேணுகோபாலின் எழுத்து மற்றும் இயக்கத்தில் உருவாக இருக்கிறது. 12 பகுதிகளை கொண்ட இந்த தொடரின் முதல் சீசன் வரும் பிப்ரவரி 2ம் தேதி முதல் வெளியாக இருக்கிறது.

  பிளாக் ஷீப்பின் அடுத்த திரைப்படம் :-

  நெஞ்சமுண்டு நேர்மையுண்டு ஓடு ராஜா திரைப்படத்தின் மூலம் தமிழ் திரையுலகில் கால் பதித்த பிளாக் ஷீப், தற்போது புட் சட்னி புகழ் ராஜ்மோகன் இயக்கத்தில், தமிழ் சினிமாவில் வெற்றிகரமான விநியோகஸ்தராக தன் முத்திரையை பதித்த ராக்போர்ட் என்டர்டெயின்மெண்ட் முருகானந்தம் தயாரிப்பில், பர்ஸ்ட் காபி அடிப்படையில், பிளாக் ஷீப் புரொடக்‌ஷன்ஸ் மூலம் புதிய படம் தயாரிக்க இருக்கிறார்கள்.

  இந்த திரைப்படம் தற்கால பள்ளி மாணவர்களின் வாழ்க்கை, தேவை, ரசனை, மகிழ்ச்சி, கொண்டாட்டம், காதல், நட்பு மற்றும் இன்றைய சூழலில் அவர்கள் சந்திக்கும் பிரச்சனைகள் குறித்தும் பதிவு செய்ய இருக்கிறார்கள். ஒட்டு மொத்த பிளாக் ஷீப் நட்சத்திரங்களும் நடிக்க, பிளாக் ஷீப் அயாசும், மைக் செட் ஸ்ரீராமும் நாயகர்களாக நடிக்கிறார்கள். இத்திரைப்படம் கோடை விடுமுறையை குறிவைத்து வெள்ளித்திரைக்கு தயாராகிறது

 

Blacksheep’s Adutha 6  (Launch of next six phases of Blacksheep)  [Chennai,Tamilnadu, December 16] – The Announcement of the day will be the revealation of Blacksheep’s next Six launches.

 

 

Blacksheep’s next six includes

 

THIRUKURAL CONSULTANCY SERVICE:

 

Harbhajan singh, the current CSK spinner has shown interest towards tamil language and its heritage in recent times. Thirukural, the universal moral code from Tamil language has not been paid enough attention in the current digital generation. Blacksheep, the number one youtube channel of South india as of now, brings together these two through a web series directed byDUDE VICKY, known for his Tamil elocution . The series brings in light, the timelessness of Thirukural even today . The series consists of 12 episodes in its first season which is to be released on Feb 2 in Blacksheep channel

 

BLACKSHEEP’S DIGITAL AWARDS:

 

Digital media is booming all over the world at a very high exponential rate. It’s the same with Tamil nadu too. Blacksheep being the pioneer of individual original creators in digital, considers it as the right time to recognize the talents of digital media through a unique award function created exclusively for the digital talents of tamil nadu. The award function will include talents from youtube, facebook and other OTT platforms as well. The award function is set to take place on february 2, 2020

BLACKSHEEP VALUE:

 

Black Sheep with over 5 million followers across social medias, stands number one original content creator in the state. Blacksheep takes the next step towards bringing its audience under one hub through the launch of Blacksheep’s OTT BLACKSHEEP VALUE. Blacksheep’s OTT would be different from the other existing OTTs through its regional content targeted towards the family audience even from the interiors of tamil nadu. Blacksheep’s OTT will be completely free on its launch and will contain web series that are exclusive for the platform.

 

BLACKSHEEP’S F3:

 

The right talent has to be recognized at the right time on the right stage. Youngsters with huge potential will become examples only through these stages. Blacksheep’s team consists of talents who had a right stage to exhibit their talents. College stages play an important part in providing the platforms to the college students. Blacksheep realising the need for a big stage for the students, launches F3 – FACES FOR THE FUTURE, a state wide inter college cultural fest on Jan 5 , 2020 which would pick up talents from the state, thereby providing them a time to be a part of blacksheep as well.

 

BLACKSHEEP REVAMP:

 

Blacksheep has always been new and innovative. We never failed to experiment. We have produced more than 15 talents who have already established themselves in cinema. Though we produce a large number of content, we never produce the same content. We refresh our channel periodically and this time on Jan 2, 2020 we have planned an entire revamp of the channel, with more than 5 new shows, with betterment in terms of quality and variety.

 

AAN PAAVAM:

 

Ever since people began telling stories, be it in literature, art, movie or digital there has not been too many stories that discusses the general problems faced by a male in the society. AAN PAAVAM is one of those shows, that discusses the problems of male in a funny manner. Played by Dr. Sethuraman of kanna laddu thinga aasaya fame, this series will be written and directed by Karthik Venugopalan who has already made his mark through the movie, NENJAMUNDU NERMAIYUNDU ODU RAJA. This series consists of 12 episodes that gets released in blacksheep on Feb 2.

 

BLACKSHEEP’S PRODUCTION NO 1:

 

Team Blacksheep has marked its place in the cine industry through its socio-satirical movie NENJAMUNDU NERMAIYUNDU ODU RAJA. Now Blacksheep is launching its second movie scripted by Team Blacksheep and directed by Put Chutney fame RAJ MOHAN, the well renowned tamil orator. This movie entirely revolves around the life of newage school students and their problems.The movie is been produced in first copy basis by Rockfort Entertainments Muruganandham who had already marked his success as a distributor as well.The movie is all set for summer 2020 release.

 

 

உங்கள் மேலான அன்பையும் 

ஆதரவையும் தொடர்ந்து விரும்பும்…

 1. KUMARESAN, PRO

K MEDIA Relations

Share.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *